Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU), Geros savijautos centras „SANUS“ ir Vilniaus kolegijos būsimieji kineziterapeutai kviečia į fizinės sveikatos vertinimo forumą ,,Mokykimės negriūti“. Forumas vyks kovo 19 d., 10.00 – 14.00 val. Vilniaus kolegijos Aktų salėje trečiame aukšte (Studentų g. 39A, Vilnius). Visi, atvykusieji į forumą, sužinos savo fizinį pajėgumą ir galės atsakyti į svarbų klausimą – ar tikrai gresia netikėtas griuvimas?

Specialistų komanda renginio dalyviams atliks fizinės sveikatos vertinimą. Specialistai vertins forumo dalyvių fizinę kūno sveikatą ir nustatys: segmentinę kūno masės analizę, kuri parodys kūno svorį, riebalų, kaulų ir raumenų masę, metabolinį amžių bei kt.

Taip pat visiems atvykusiems studentams bus atliekamas fizinio pajėgumo testavimas ir fizinės būklės vertinimas, kurio metu bus padaryti kūno pusiausvyros ir koordinacijos testai, stebimas lankstumas. Medikai atliks gyvybinės plaučių talpos matavimą spirometru (normaliai plaučių funkcijai nustatyti). Forumo dalyviams bus atliekamas rankos jėgos matavimas dinamometru (viršutinės kūno dalies raumenų jėgai įvertinti).

Kineziterapeutai asmeniškai visiems norintiems teiks naudingų patarimų, kaip lavinti testuojamas fizines ypatybes (kūno pusiausvyrą, koordinaciją bei lankstumą).

MČTAU studentus konsultuos ir Lietuvos širdies asociacijos specialistai. Kardiologai paaiškins ir patars, kokių būtinų priemonių dėl lėtinių ligų prevencijos reikėtų laikytis ir jas įsidėmėti. Visiems, norintiems sužinoti tikslų kraujo spaudimą, jis bus matuojamas. Medikai čia pat konsultuos studentus dėl kraujospūdžio matuoklio pateiktų parametrų.

Bene laukiamiausi renginiuose mitybos specialistai konsultuos sveikos mitybos klausimais. Gydytojos dietologės padės suprasti, kodėl daugelis žmonių klaidingai suvokia sveiką mitybą. Daugelis mano, kad maitintis sveikai, reiškia visiškai atsisakyti nesveiko maisto ir valgyti tik sveikus maisto produktus. Vis dėlto, išsiaiškinus svarbiausius sveikos mitybos principus, požiūris į tai kardinaliai pasikeičia ir pradėti jų laikytis tampa kur kas paprasčiau.

Ir dar universiteto studentai sužinos, kad fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti svorį; judėjimas palaiko gerą sveikatos būklę ir padeda kovoti su ligomis; fizinė veikla gerina emocinę būklę; judėdami tampame energingesni; fizinė veikla užtikrina miego kokybę; fizinis aktyvumas gerina intymaus gyvenimo kokybę; judėjimas gali tapti puikiu laiko leidimo būdu, o svarbiausia – būdami fiziškai stipresni ir aktyvesni, išmoksite negriūti. Juk griuvimai yra labai dažna pagyvenusių žmonių negalios ir mirties priežastis. Kritimų pasekmės stipriai sutrikdo žmonių sveikatą, didina jų socialinę izoliaciją ir pablogina gyvenimo kokybę.

Viktorija Montvilienė, Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka