Literatų fakulteto klausytojų vasaros susitikimas prieš Jonines buvo skirtas pagerbti bičiulius Jonus, sutikti Alfredo Naktinio poezijos knygą „Laiko bangos nenuplaus“ bei pasiklausyti bendraminčių kūrybos. Seniūnė Kristina Sadauskienė į susitikimą pakvietė ir buvusius fakulteto klausytojus. Nuoširdžiai pagerbtas fakulteto dekanas Jonas Kirtiklis, klausytasi eilių ir dainų bei kalbėtasi apie vingiuotus ir neretai paslaptingus kai kurių eilėraščių kelius iki knygos.
Apie savo eilėraščių likimus kalbėjo ir A. Naktinis. Jo daug eilėraščių tapo dainomis, vieni sudėti į knygas, kiti įdainuoti ir išsaugoti kompaktinėse plokštelėse ar įrašuose. Iš knygos „Laiko bangos nenuplaus“ eilėraščių skaitė ne tik autorius, bet ir J. Kirtiklis, kiti kolegos. Klausytasi dainų įrašų. Apie pažintį su autoriumi papasakojo Vytautas Viskantas.
Eilėraščių iš naujos savo knygos „Vėjas vyšniose supas“ skaitė Elena Jucienė, jai talkino išraiškingu deklamavimu ir įžvalgomis apie eilėraščius Audronė Andrijauskienė.
Įdomią, beveik detektyvinę vieno rankraščio istoriją papasakojo Vytautas Viskantas ir Bronislava Nainienė. Eilėraščių rankraštį Bronislavos namuose paliko saugoti giminaitė, „Katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbė kartu su kitais nuo saugumiečių slėptais leidiniais. Bronislava prisiminė, kad jai buvo liepta neatidarinėti tų krepšių, bet vaikiško smalsumo genama pravėrusi vieną iš krepšių, pamatė A. Šapokos „Lietuvos istoriją“. Kad ten buvo ir eilėraščių rankraštis, sužinojo tik po daugelio metų. Jis liko jai kaip dovana. Kartą rankraštį Bronislava atsinešė į MČTAU į vieną iš literatų užsiėmimų. Vytautas Viskantas susidomėjo rankraščiu, pažadėjo eilėraščius surinkti ir atspausdinti kompiuteriu. O perskaitęs suprato, kad autorius galėtų būti kunigas. Taip prasidėjo autorystės paieškos. Užsikabinęs už vieno eilėraščio dedikacijos, surado Juliaus Ciniaus, buvusio vargoninko, kompozitoriaus artimuosius. Taip kelias nuvedė į Švenčionis. Taip surado žinių apie vikaru tarnavusį Kazimierą Vaičionį. Atrodė, kad surado autorių. Tačiau Ignalinos bibliotekoje Bronislava atsitiktinai sužinojo, kad buvo ir kitas Vaičionis, brolis Juozas, kuris taip pat buvo literatas. Taip paieškų kelias atvedė į Rokiškį. O rokiškėnų susitikime paaiškėjo, kad iš tų rankraščių eilėraščių jau yra išleista Juozo Vaičionio poezijos rinktinėje. Taip baigėsi autorystės paieškos, tiesa išaiškėjo. Bronislava rankraštį padovanojo Rokiškio krašto muziejui, rokiškėnai už tai dėkingi. Vytautas Viskantas turi savo parengtą ir atspausdintą knygą „Esam Kristaus Lietuva“ su J. Vaičionio eilėraščiais, paieškų istorija, įdomiomis biografijomis, susitikimų su įvairiais žmonėmis aprašymais.
Be tos detektyvinės rankraščių istorijos Vytautas prisiminė ir patirtis filmuojantis, nes Vilniuje filmuojamame garsiame seriale „Sisi“ naujame sezone jis vaidins Austrijos didiką. Prisiminė vaidmenis ir kituose Lietuvoje filmuotuose filmuose
Vasaros susitikimas turiningas, kupinas įvairios kūrybos ir dėmesio vienų kitiems.
Lilija Smalakienė
Nuotraukos Kristinos Sadauskienės ir autorės