Kultūros fakulteto Knygų klubo nariai ir jų bičiuliai lapkričio 17 d. surengė teminę išvyką „Literatūrinis Kaunas“. Po smagios kelionės dviaukščiu traukinuku ir gaivios rytmečio kavos Kauno senamiesčio kavinukėje, apsilankėme Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniame bute-muziejuje, kuriame 1920–1933 m. gyveno ir kūrė garsus lietuvių visuomenės veikėjas, rašytojas, kunigas Vaižgantas. Muziejus įkurtas 1997 m., jame autentiškai pagal paties Vaižganto ikonografinę medžiagą atkurti keturi kambariai su rašytoją menančiais daiktais, meno kūriniais ir vis tebegiedančia kanarėle. Muziejaus gidas priminė mums įdomiausius Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimo ir kūrybos faktus. Prisiminėme dar mokyklos suole skaitytus Vaižganto kūrinius „Pragiedruliai“, „Dėdės ir dėdienės“, „Nebylys“.
 
Kitas mūsų išvykos objektas – Maironio lietuvių literatūros muziejus, dar vadinamas Maironio namais. Muziejus įsikūręs dar XVIII a. statytame vėlyvojo baroko stiliaus name, kurį 1909 m. nusipirko kunigas Jonas Mačiulis-Maironis ir 1936 m. čia įsteigė lietuvių literatūros muziejų. Autentiškoje muziejaus aplinkoje tarsi pajautėme poetinę rašytojo dvasią, prisiminėme įdomiausius jo biografijos faktus. Maironio kūryba mūsų kartai nesvetima, mes užaugome su jo kūriniais, ne vienas esame vartę eilėraščių rinkinį „Pavasario balsai“, skaitę „Jūratę ir Kastytį“. Lietuvių romantizmo poeto kūriniai „Lietuva brangi“, „Trakų pilis“ mums brangūs ir šventi. Puošniose Maironio buto Didžiojoje ir Mažojoje svetainėse rinkdavosi to meto garsūs kultūros, mokslo ir bažnyčios veikėjai. Šiandien muziejuje vyksta daug edukacinių užsiėmimų, rengiamos parodos, o muziejaus sodelyje kasmet skelbiami „Poezijos pavasario“ laureatai.
 
Apsilankėme istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, susipažinome su mūsų šalies prezidentų – A. Smetonos, A. Stulginskio, K. Griniaus gyvenimu ir veikla. Pabuvojome ir Kauno pilyje, apžiūrėjome čia veikiančią istorinę ekspoziciją, iš trečiojo aukšto balkonų pasigrožėjome vakarėjančio Kauno panorama.
 
Dulksnojant įkyriam rudens lietui, grįžome į geležinkelio stotį, ir kelionė atgal, aptarinėjant išvykos įspūdžius ir planuojant kitus klubo renginius, ilgam prisimis kaip malonaus bendravimo valanda.
 
Knygų klubo nariai renkasi kiekvieną mėnesį – jaukioje kavinukėje aptariame perskaitytas knygas, keičiamės knygomis arba rekomenduojame vieni kitiems, ką verta perskaityti. Susitinkame ir naujų knygų pristatymuose, kurie vyksta Rašytojų sąjungoje ar bibliotekose. Mūsų artimiausiuose planuose – tokia mintis gimė apsilankius Vaižganto muziejuje – kolektyviai pažiūrėti ir aptarti Vilniaus mažajame teatre Gabrielės Tuminaitės režisuotą spektaklį „Dėdės ir dėdienės“. Dabar visi ieškome Romualdo Granausko romano „Rūkas virš slėnių“. Knyga išleista 2007 m., ir net ją išleidusi Rašytojų sąjungos leidykla šios knygos jau nebeturi. Jei kas nors turite – pasidalinkite su mumis, kad galėtume paskaityti. Po to ketiname vykti į Panevėžio dramos teatrą pasižiūrėti pagal šį R. Granausko romaną Raimundo Banionio sukurto spektaklio. Pavasarį esame suplanavę išvyką „Literatūriniai Anykščiai“. Numatome ir susitikimų su rašytojais bei kitų įdomių renginių.
 
Visus, kurie neabejingi gerai knygai, kurie nori su kitais pasidalinti skaitymo malonumu ir patirti malonios bičiulystės akimirkų, kviečiame jungtis prie mūsų Knygų klubo.
 
Jadvyga Miniotaitė