Į šiomis dienomis vykstančius suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi spalvos“ renginius įsijungė ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) Turizmo fakultetas, lapkričio 15 d. surengęs konferenciją „Pietų Lietuvos studijos“, kurioje apibendrino keliones po šį kraštą ir išklausytų paskaitų ciklą... Daugiau skaitykite čia
Turizmo fakulteto dekanė Teodora Dilkienė: „Sustabdykime savo nuolatinį skubėjimą, atverkime duris, langus, protus ir širdis pažinimui, pažvelkime į mokymąsi kitomis akimis, atraskime įvairiaspalvį mokymosi pasaulį, kad galėtume puoselėti savo kultūrinę tapatybę, paveldą ir tradicijas, kad galėtume įvertinti pokyčius. Savo pranešimą baigiu Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Todėl mums rūpi, kokioje Lietuvoje gyvename“.
Konferencijos dalyviai pritarė laiškui, kuriuo raginama ne tik keliauti ir pažinti Lietuvą, bet ir aktyviai prisidėti prie savo krašto puoselėjimo dalyvaujant savanorystės talkose bei vykdant įvairius projektus, padedančius saugoti aplinką ir kultūros vertybes. Laiškas išplatintas visiems šalies trečiojo amžiaus universitetams.
Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Turizmo fakulteto klausytojų ir konferencijos „Kelionių ir paskaitų ciklo po Pietų Lietuvą apibendrinimas“ dalyvių kreipimasis
2016 m. lapkričio 15 d.
Mes, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Turizmo fakulteto klausytojai ir konferencijos „Kelionių ir paskaitų ciklo po Pietų Lietuvą apibendrinimas“ dalyviai, kreipiamės į Nacionalinę Trečiojo amžiaus universitetų asociaciją, paryškindami priemones, kurios galėtų paskatinti mus visus ne tik giliau pažinti savo kraštą, bet ir prisidėti prie jo puoselėjimo. Pabrėžiame, jog ir sulaukę garbaus amžiaus esame aktyvaus gyvenimo būdo dalyviai, vadovaujamės pozityviu požiūriu į gyvenimą, rūpinamės savo sveikata. Manome, jog kelionės, aktyvus gyvenimo būdas, jaunatviškas žingeidumas ir noras gilintis į savo kultūros paveldą, į savo Tėvynės praeitį ir dabarties problemas mums teikia tikro gyvenimo džiaugsmo ir optimizmo, todėl kviečiame visus:
1. Keliauti, pažinti, dvasiškai turtėti ir savo sukaupta išmintimi, gyvenimo patirtimi dalintis ne tik su bendraamžiais, bet ir su jaunesnės kartos piliečiais savo bendruomenėse, savo artimiausioje aplinkoje. Mokykime nuoširdžiai, paprastai bendrauti savo vaikus ir vaikaičius, kad mūsų šalyje būtų kuo daugiau darnos ir santarvės.
2. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ekologiniame visuomenės švietime: juk visi matome, kokios būna prišiukšlintos mūsų upių ir upelių pakrantės, miškai ir parkai. Mes patys, rūšiuodami buitines atliekas, nepalikdami stovyklavietėse ar šalikelėse šiukšlių, taupydami vandenį ir elektrą savo pavyzdžiu galime mokyti ir kitus rūpintis gamta, jos saugojimu.
3. Patriotinė, pilietinė kiekvieno iš mūsų pozicija, pagarba ir meilė savo krašto gamtai, kultūrai, savo šalies istorijai neatsiejamai susiję su pažinimu, todėl raginame ir kviečiame ne tik keliauti, bet ir aktyviai dalyvauti paskaitose, seminaruose, konferencijose, projektinėje, kūrybinėje, įvairiapusėje kultūrinėje veikloje, kurią dosniai mums siūlo trečiojo amžiaus universitetas.
Kreipimosi tekstui pritarė visi konferencijos dalyviai.
Nuotraukos Medardo Čoboto TAU Facebook