Laikas taip greitai bėga, kad nėra kada ir peržiūrėti Tautodailės fakulteto nuveiktų darbų rezultatų, bei informuoti MČTAU kolegų.
Taigi mokėmės - dalinomės įgūdžiais įvairiausių tautinio paveldo darbų technikomis, lankėme muziejus ir parodas. Kiekvieną pirmadienį, o tapybos fakultatyvo nariai ir penktadienį susirinkę dirbdavome, aptardavome namų darbus, numatydavome, ką toliau veiksime. Siuvinėjome, gaminome interjerines lėles, siuvome skiautinius, pynėme juostas, rišome sodus, marginome kiaušinius, rišome verbas, mezgėme, tapėme paveikslus. Išmoktų darbų mokėme vilniečius ir net kaišiadoriečius. Vykome į Kaišiadorių TAU pasidalinti patirtimi.
Dailės studijos lankytojai organizavo savo tapybos darbų grupinę parodą Antakalnio seniūnijoje, o septyniolika klausytojų savo tapybos kūriniais papuošė MČTAU galeriją. Pažengusios kolegės organizavo savo darbų personalines parodas Vilniaus miestiečiams. Verkių regioninio parko informaciniame centre vyksta V. Makuškienės karpinių paroda, sausio mėnesį jos darbai buvo išeksponuoti Gerosios Vilties bibliotekoje, taip pat ji dalyvavo dvejose grupinės parodose Lietuvoje ir Latvijoje, M. Misiūnienės tapybos ir kūrinių kinusaiga technika paroda vyksta Gerosios Vilties bibliotekoje. Su tuo Vilniaus miesto centrinės bibliotekos skyriaus kolektyvu susiklostė tokie draugiški santykiai, kad mūsų fakulteto klausytojai praktiškai ją kuruoja - pastoviai rengiame edukacijas įvairiomis rankdarbių technikomis ir nuolat keičiame savo darbų ekspozicijas.
Parsivežėme devynių fakulteto klausytojų tautinio paveldo darbus iš Vilniaus regiono konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2023 m“., vykusioje nuo 2023 m. lapkričio mėn.13 d. iki kovo 31 d. Užtrakio dvare, kurioje už atskirus darbus buvome pažymėti diplomais. Mūsų darbai buvo atrinkti vyksiančiai respublikinei parodai Dainų šventės proga.
Be to, turėjome pagrindinį tikslą - šiais metais buvo įsisavinti gaminių iš šiaudų kūrimą. Kaip žinome, 2023 metais šiaudinių sodų rišimo tradicija Lietuvoje buvo įrašyta į UNESCO Reprezentatyviojo Žmonijos nematerialaus paveldo sąrašą. Taigi mums prireikė kantrybės ir pastangų, bet šį meną įveikėme ir pradžiamokslių darbus išeksponavome MČTAU erdvėje ant molbertų. Rišime ir toliau bei pildysime ekspoziciją.
Darbinė nuotaika puiki, klausytojai darbštūs, energingi, iniciatyvūs, susirenkame ne tik iš miesto, bet ir iš rajono, viena klausytoja važiuoja iki užsiėmimų 50 km, kitos kelios po 20-30 km, tai įrodo, kad mums gera būti kartu.
Henrika Ivancienė, Tautodailės fakulteto dekanė
Tautodailės fakulteto lankytojų nuotraukos