Medardo Čoboto TAU vadovai ir dekanai buvo pakviesti dalyvauti Nacionalinės TAU asociacijos Strateginio plano projekto rengimo susitikime, kuris lapkričio 29 d. buvo surengtas ZOOM platformoje. Šis susitikimas – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Trečiojo amžiaus universitetai – aktyvūs pilietinės visuomenės nariai“ renginys, skirtas stiprinti TAU vadovų vadybinius gebėjimus ir kompetencijas. Plačiau čia.
Susitikime dalyvaujantiems MČTAU Patirties laboratorijos ekspertams ir MČTAU dekanams projektų vadovė Laima Tuleikienė pristatė projektą „Trečiojo amžiaus universitetai – aktyvūs pilietinės visuomenės nariai“, kurį vykdo Nacionalinė TAU asociacija (NTAUA), jungianti 49 šalies Trečiojo amžiaus universitetus. „Projektas vykdomas jau kelerius metus, šiemet akcentuojamas aktyvus pilietinis senjorų įsitraukimas, šiems klausimams aptarti surengtos kūrybinės dirbtuvės Švenčionyse, Alytuje, Kėdainiuose bei Visagine, taip pat pozityvaus senėjimo klausimai, senjorų poreikiai ir galimybės artimiausiu metu bus aptarti Vilniuje vyksiančiame renginyje, dalyvaujant Vilniaus savivaldybės atstovams, – pasakojo L. Tuleikienė. – Kita šio projekto kryptis – strateginio planavimo mokymai, siekiant parengti NTAUA strateginį planą. Iš viso jau surengti septyni susitikimai, kuriuose buvo aptariama TAU misija, vizija, vertybės ir kiti klausimai“.
Vilniaus universiteto partnerystės docentė, žmogiškųjų išteklių vadybos ekspertė ir dėstytoja, MČTAU Patirties laboratorijos ekspertė Nijolė Kudabienė dekanams pristatė regioniniuose TAU vadovų susitikimuose aptartą ir apibendrintą NTAUA strateginio plano projektą, svarbiausius strateginio planavimo žingsnius. „NTAUA misija – telkti Lietuvos TAU, stiprinti ir plėtoti jų veiklą, parodyti visuomenei jų indėlį į aktyvų senėjimą ir mokymosi visą gyvenimą naudą pilnaverčiam ir harmoningam vyresnio amžiaus žmonių gyvenimui“, – kalbėjo pranešėja. Ji pristatė NTAUA viziją, vertybes bei svarbiausius veiklos principus.
MČTAU Patirties laboratorijos ekspertė dr. Loreta Štelbienė išdėstė NTAUA strateginius tikslus, uždavinius ir prioritetines veiklos kryptis – tai mokymasis visą gyvenimą; NTAUA partnerystė ir atstovavimas; NTAUA veiklos vystymas ir jos tęstinumo užtikrinimas; NTAUA komunikacija ir įvaizdis.
Visi pasiūlymai, kurie sudėti į NTAUA strateginio plano projektą, surinkti regioniniuose TAU vadovų susitikimuose. Antai, regioninę strateginio planavimo sesiją, į kurią buvo pakviesti Ignalinos, Molėtų, Švenčionių, Utenos ir Zarasų TAU vadovai, moderavusi Visagino TAU direktorė Asta Sieliūnienė pasidalijo savo mintimis apie renginį: „Diskutuota dėl NTAUA vizijos, misijos, vertybių, išgrynintos jų formuluotės, atlikta SSGG analizė, suformuluoti 5 tikslai ir jų uždaviniai. Dabar mūsų grupės siūlymai bus išdiskutuoti ir apjungti su kitų šalies regionų TAU siūlymais. Smagu jaustis didelių procesų dalimi, galinčia prisidėti ir daryti poveikį“.
Regioniniai TAU vadovų susitikimai taip pat vyko Žemaitijos, Centro, Šiaurės regionuose. NTAUA Tarybos nariai, kuruojantys šių regionų TAU, informavo apie strateginio plano rengimą, bendrus ar pavienius susitikimus, konsultavosi su strateginio planavimo mokymų organizatoriais.
TAU vadovų nuotoliniame susitikime gruodžio 1 d. buvo pristatyta gauta iš visų regioninių TAU ir apibendrinta NTAUA vizija, misija, vertybės, taip pat buvo diskutuojama apie Asociacijos tikslus, uždavinius ir veiklas. Metų pabaigoje strateginį planą trejiems ar penkeriems metams turėtų patvirtinti NTAUA taryba.
Strateginio planavimo mokymų organizatoriai apgailestauja, kad MČTAU dekanai nebuvo labai aktyvūs, bet tikisi, kad jie aptars susitikime išgirstas mintis ir pateiks savo pasiūlymus, kurie padės parengti ne tik NTAUA, bet ir kokybišką Medardo Čoboto TAU strateginį planą.
MČTAU informacija