Sveikatos fakultetas įkurtas 1995 metais. Beveik du dešimtmečius fakultetui vadovavo ir savo žiniomis bei patirtimi su senjorais dalijosi dr. Birutė Gaigalienė. Nuo 2014 iki 2017 metų fakultetui vadovavo Elena Sakavickienė. 2018/2019 mokslo metų pradžioje fakultetas pervardytas į Sveikos gyvensenos fakultetą.
Fakulteto Garbės lektoriai: dr. Edita Janina Janulionytė, dr. Genovaitė Jusaitienė.
Sveikos gyvensenos fakulteto misija yra skelbti aktyvaus ir sveiko senėjimo idėją, siekiant formuoti ir stiprinti MČTAU klausytojų sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo įgūdžius bei įpročius, didinti senjorų užimtumą, įtraukiant juos į teorinius ir praktinius seminarus bei fizinio aktyvumo renginius.
Fakultetas vykdo tęstinį edukacinį projektą ,,Sveikos gyvensenos ugdymas bei lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių išaiškinimas ir savikontrolės principų mokymas”, kurio tikslas – supažindinti su sveikos gyvensenos, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, žalingų įpročių prevencijos, lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių išaiškinimo temomis, didinti senjorų išprusimą bei ugdyti sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo įgūdžius.
Praktiniuose užsiėmimuose pristatomos sveikos gyvensenos ugdymo, lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių įvertinimo, savikontrolės principų mokymo metodikos. Vykdant švietėjišką veiklą, tobulinamos sveikos gyvensenos teorinės ir praktinės žinios, sveikos mitybos pagrindai, susipažįstama su lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksniais bei savikontrolės principais. Skatinama individuali iniciatyva išaiškinant lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnius ir savikontrolės metodus.
Sveikos gyvensenos fakultetas organizuoja įvairius fizinio aktyvumo renginius visiems Medardo Čoboto TAU klausytojams: populiarinamos PSO skelbiamos dienos, organizuojamos sveikatingumo stovyklos, propaguojamas sportas ir kūno kultūra kaip geriausia priemonė sveikatai ir darbingumui palaikyti. Pasaulyje didėjant senyvo amžiaus gyventojų skaičiui ir ilgėjant gyvenimo trukmei, labai svarbu kuo ilgiau išlaikyti žmonių fizinį aktyvumą, savarankiškumą ir sveikatą kasdienėje veikloje.